İnşaatta ilk günkü heyecan,
yılların deneyimi

Ankara Yaşamkent’te, Ataşehir sitelerinin inşaatlarını yapmış olan ATA Grup, 1987 yılında kurulan Kar İnşaat’ın kardeş kuruluşudur. Gayrımenkul ve inşaat sektöründe hizmet veren ATA Grup, ağırlıklı olarak kendi arazileri üzerine iş yapıp, kendi öz kaynaklarını kullanan bir firmadır.

Gayrımenkul ve inşaat sektörünün dışında sanayi, gıda ve turizm sektörlerinde de faaliyetlerini sürdüren ATA Grup, Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi mevkiinde beş yıldızlı bir otel inşaatı yapmıştır.

x

Bugüne kadar imzasını attığı her projede yüksek kullanıcı beğenisine ulaşmış olan ATA Grup, referansını şimdi Nevalife ile taçlandırıyor.

 
Hasan KARGA Ata Grup - Yönetim Kurulu Başkanı

“Ticaretin nefesi güven ve kararlılıktır”
Dürüst ve şeffaf ticaret anlayışının 45 yıllık isimlerinden Hasan Karga, 1987 yılına kadar Ankara, İstanbul ve İzmir'de satış noktaları olan Kargalar Ayakkabıcılık markası ile Türkiye çapında toptan ayakkabı pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 1990'ların başından itibaren ülkemizde otomotiv ve müteahhitlik sektörlerinde yaşanan gelişmeler, Hasan Karga ve Kar markasının da gelişim yönünü belirlemiştir. Nitekim 1991 yılında, yerli otomobil acenta hizmetleri için kurulan Kar Otomobil, müteahhitlik faaliyetlerine yönelik hizmetler için kurulan Kar İnşaat Tah. Tic Ltd. Şti firmaları, Hasan Karga'nın bu gelişmeler ekseninde attığı önemli adımlardandır. Kar İnşaat halen kamu ve özel sektörde başarılı müteahhitlik hizmetleri vermeyi sürdürmektedir.

İnşaat alanındaki deneyimini ve ticaretteki bilinirliğini Ankara Ticaret Odası bünyesine taşıyan Karga, 2005-2008 yılları arasında Ankara Ticaret Odası'na bağlı inşaat şirketlerinin başkanlığını üstlenmiştir. Aynı yıllarda Kar İnşaat ile bugün hala özel bir proje olarak anılan Ankara Ataşehir Sitesi 1. ve 2. etaplarının yanı sıra Antalya Kemer Beldibi'nde 5 yıldızlı 650 yataklı bir otel ve 24 adet dubleks daire işini tamamlamıştır.

2007 yılında ortak girişim şeklinde ATAGRUP Gay. Yat. Dan. İnş. Anonim Şirketini kurarak şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirilmiştir. Bir çok proje sonrasında bugün Çayyolu Alacaatlı'daki ilk karma proje olan Neva Life Konut ve AVM projelerinin yapım ve yönetimini sürdürmektedir. İnşaatın yanı sıra turizm sektöründeki yatırımlarına da devam etmektedir.